Warning: Use of undefined constant THEME_PATH - assumed 'THEME_PATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/mariolas/domains/mariolasiorek.com/public_html/wp-content/themes/mariolasiorek/functions.php on line 3 Mariola Siorek – Trener Biznesu | Zarządzanie zespołem

Zarządzanie zespołem

Szef do pracownika: Kowalski, lubicie ciepłą wódkę i spocone kobiety? Pracownik: No co też szef... jasne, że nie... Szef do pracownika: To dobrze, Kowalski – dostaniecie urlop w listopadzie!


W dwóch zdaniach tej krótkiej konwersacji szef popełnia kilka błędów. Używa manipulacji – zadając pytanie, na które odpowiedź jest oczywista, a potem użwa odpowiedzi do zupełnie innych, wcześniej nie ujawnionych celów. Używa sarkazmu. Buduje absurdalny dystans używając trzeciej osoby liczby pojedynczej w komunikacji ze współpracownikiem. Decyduje autorytarnie i „ad hoc” o czymś co powinno być przedmiotem reguł ustalonych wcześniej.

Żart jak w soczewce zbiera te błędy i dlatego jest zabawny – w życiu błędy komunikacyjne są rozłożone w dłuższych interwałach i skutkują faktycznymi problemami – brakiem zaufania w zespole, niechęcią do komunikacji, zamiataniem błędów pod dywan, tworzeniem się „frakcji” i nieformalnego obiegu informacji, który zabija niejedną inicjatywę.

Jak stworzyć „zespół marzeń” – współpracujący, odpowiedzialny, skuteczny? Jak budować motywujące środowisko pracy? Jak uwzględnić ludzką różnorodność w motywowaniu? Jak pozbyć się typowych kłopotów menedżerów na każdym szczeblu zarządzania: braku zaangażowania wśród członków zespołu, niechęci do podejmowania odpowiedzialności i ryzyka, braku innnowacyjności, pracy „odtąd-dotąd”?

W ramach szkoleń dostarczam narzędzi komunikacji i zarządzania zespołem pozwalających zbudować prawdziwie zaangażowany, odpowiedzialny i skuteczny zespół.

Wszystkie programy szkoleniowe są dopasowane do ustalonych wspólnie celów szkolenia.

Zapytaj o przykładowy program szkolenia

Z prowadzonych przeze mnie szkoleń w zakresie zarządzania zespołem i komunikacji z pracownikiem korzystali m.in.: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Ecomotyl sp. z o. o., Wuppermann Polska, SCS sp. z o.o. ( zobacz opis projektu )