Warning: Use of undefined constant THEME_PATH - assumed 'THEME_PATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/mariolas/domains/mariolasiorek.com/public_html/wp-content/themes/mariolasiorek/functions.php on line 3 Mariola Siorek – Trener Biznesu | Wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiczne

Dźwięk dzwonka telefonu wyrwał mnie z lektury. Robert! Szef biura konstrukcyjnego w dużej firmie w branży automotive. - Potrzebuję Twojej rady. Na spotkaniu z zarządem firmy mam wygłosić prezentację podsumowującą pracę biura. Mam tylko 15 minut. Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Prowadzimy tyle projektów, ze trudno powiedzieć o tym w 15 minut. Poza tym – to techniczne rzeczy a publiczność to menedżerowie z różnych działów i zarząd. Nikt z nich się nie zna... Nie chcę ich zanudzić. I chcę, żeby zrozumieli co właściwie robimy i dlaczego to ważne. - Wystąpienia publiczne to umiejętność – każdy może się tego nauczyć. Z tego co mówisz potrzebujemy popracować nad głównym przesłaniem, przykładami do omówienia i sposobem przekazania treści. To kwestia kilku spotkań i kilku godzin Twojej pracy w domu. - Będę miał tylko 15 minut na wystąpienie. Nie wiem czy się zmieszczę... - Zarządzanie czasem prezentacji jest łatwe, kiedy wiesz co chcesz przekazać, co jest najważniejsze i jeśli masz przeanalizowaną publiczność. Wtedy 15 minut to mnóstwo czasu. - Spotkanie jest za dwa tygodnie! - Więc zacznijmy już dziś!

Wystąpienia publiczne i prezentacje są częścią życia zawodowego coraz większego kręgu pracowników. Menedżerowie przekonują do projektów. Specjaliści przekazują ważne informacje. Podsumowania projektów, relacje z badań, przekonywanie do dalszych działań – często przed publicznością myślacą krytycznie, ale nie posiadającą specjalistycznej wiedzy w omawianej dziedzinie. Często od tych wystąpień zależy los projektu. Jak wyjaśnić niuanse techniczne, aby zainteresować, ale nie zanudzić?

Warto przyjrzeć się publiczności i jej oczekiwaniom oraz poziomowi wiedzy, sformułować główne przesłanie, przemyśleć istotne tezy i sposób ich przekazania – to kluczowe, aby publiczność zrozumiała przekaz i dała się przekonać. Ważne są też odpowiednie pomoce wizualne (zapomnij o klasyce slajdu Power Point!) Następny krok to przestawianie prezentacji – mowa ciała, kontakt z publicznością, zarządzanie czasem – ma to wpływ na odbiór prezentacji oraz budowanie autorytetu prezentera.

Brzmi magicznie?

To może być kwestia kilku spotkań. Praca w formie warsztatu grupowego lub indywidualnych konsultacji pozwoli przygotować niezapomniane i skuteczne wystąpienia. Wystąpienia, które klient lub prezes zapamięta jako przełomowe. Czy jedna prezentacja może mieć wpływ na całą karierę zawodową? Sprawdź!

Wszystkie programy szkoleniowe dotyczące wystąpień publicznych są odpowiedzią na wspólnie ustalone cele szkolenia.

Zapytaj o przykładowy program szkolenia

Z moich szkoleń w zakresie projektowania i przeprowadzania wystąpień publicznych i prezentacji korzystali: Fibro (sprzedaż urządzeń do linii produkcyjnych), Sonoko (firma pakująca), Lincoln Electric (biuro konstrukcyjne dla firmy produkcyjnej) ( przejdź na opis projektu )